Przyjemny sposób na dbanie o stopy zimą

dbanie o stopy zimą

Jesienią oraz zimą pamiętamy o tym, żeby zadbać o skórę na twarzy, dłonie czy włosy. O stopach często zapominamy w momencie, kiedy kończy się ciepły czas, a na nogi zakładamy botki lub kozaki. A to błąd, bo przez takie zaniechanie, często mamy problem ze skóra stóp wiosną. Pielęgnacja stóp –  czym dobrze jest pamiętać zimą i które zabiegi nie tylko pielęgnują, ale tez relaksują?

Złuszczanie naskórka

pielęgnacja stópGrube skarpety i zimno nie sprzyjają skórze stóp. Aby nie obudzić się wiosna z grubą warstwą zrogowaciałego naskórka na piętach, warto wygładzać stopy także zimą. Zabieg taki może być przyjemny i relaksujący. Nalej do miski ciepłej wody, dodaj odrobinę pachnącego mydła w płynie i zamocz stopy. Włącz ulubiony serial i delektuj się ciepłem. Takie moczenie stóp może być bardzo przyjemne, szczególnie wtedy, kiedy przemarzniemy lub kiedy mamy problem z permanentnie zimnymi stopami. Poczekaj aż naskórek się namoczy, a ciepło pochodzące ze stóp ogarnie całe ciało. Weź peeling gruboziarnisty i wmasuj w stopy. Na koniec nie zapomnij o nawilżeniu. Aby zatrzymać ciepło, możesz ubrać na stopy ciepłe, ale przyjemne w dotyku skarpetki.

Czas na regenerację paznokci!

Wiele z nas, z ulgą przyjmuje fakt, że jesienią i zimą nie musimy eksponować stóp. Spróbuj wykorzystać ten czas na swoją korzyść. Skoro nie ma potrzeby malowania paznokci u stóp lakierem, warto postarać się o dobrą odżywkę i wzmocnić paznokcie przed „sezonem”. Nie zapomnij także o właściwym skracaniu paznokci oraz profilaktyce przeciwgrzybiczej w postaci noszenia klapek w publicznych saunach i basenach oraz dbanie o suche środowisko stóp.

Chwila na relaks – parafina i nawilżanie

Zabieg parafinowy to jeden z popularniejszych zabiegów na stopy w gabinetach kosmetycznych. Mając w domu podgrzewacz do parafiny możesz go wykonać także samodzielnie. Zabieg parafinowy to bardzo przyjemny, rozgrzewający i relaksujący sposób na zadbane stopy. Jak go wykonać. Nałóż grubszą warstwę kremu lub preparatu do stóp np. Spirularin Gel, nałóż foliowe woreczki i zamocz stopy w ciepłej, rozpuszczonej (najlepiej pachnącej) parafinie i oddaj się relaksowi. Dzięki substancjom czynnym zawartym w żelu, stopy będą się regenerować i różnice zobaczysz nawet wówczas, kiedy masz problem z pękającymi piętami.

Pielęgnacja stóp zimą nie musi być zbędna i uciążliwa. Warto pomyśleć o przyjemnych aspektach i stworzyć ku nim odpowiednie warunki. Warto także pomyśleć nad profesjonalnym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym. Wydatek nie jest ogromny, a może dać poczucie zadbania i relaksu. Dzięki pielęgnacji stóp zimą, nie będziesz musiała martwić się o ich stan, kiedy przyjdzie wiosna i lato.

Podziel się tym ze znajomymi: