Jak przygotować skórę pod makijaż? Kilka niezawodnych sposobów!

Jak przygotować skórę pod makijaż

Perfekcyjny makijaż utrzymujący się przez cały dzień to marzenie każdej kobiety. Niestety, najczęściej rzeczywistość jest zupełnie inna, a nasze poranne starania przed lustrem odchodzą w zapomnienie już po kilku godzinach. W takiej sytuacji albo zostawiamy nasz wygląd i staramy się nie myśleć o niedociągnięciach, albo pospiesznie robimy poprawki. Na trwałość makijażu duży wpływ ma stan naszej skóry. Jak ją przygotować, aby make-up utrzymywał się przez cały dzień?

Rodzaj cery ma znaczenie

Skóra normalna to najlepsza „baza” pod makijaż. Niestety, w dzisiejszych czasach, zdecydowana większość dorosłych boryka się z niedoskonałościami swojej cery, a skórę normalną najczęściej mają tylko dzieci. Skoro skóra normalna jest ideałem – z pomocą preparatów kosmetycznych i odpowiedniej pielęgnacji staramy się naszej skórze przywrócić taki właśnie stan. Skóra przesuszona potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia, natomiast cera tłusta nawilżenia i normalizacji pracy gruczołów łojowych.

Jak pielęgnować skórę aby była odpowiednio przygotowana pod makijaż?

Pierwszy krok, to oczyszczanie. Na skórze twarzy pod żadnym pozorem nie mogą zalegać resztki makijażu. Preparat do oczyszczania nie powinien przesuszać skóry – szczególnie tej tłustej i trądzikowej, bo finalnie efekt może być odwrotny do zamierzonego. Przesuszona skóra reaguje zwiększoną pracą gruczołów łojowych przez co stan cery pogarsza się. Podczas oczyszczania ważne jest zachowanie naturalnego, właściwego pH. W tym celu użyj Skinicer Repair Cleasner, który nie zmienia pH skóry przez co chroni skórę przez rozwojem bakterii i grzybów. Następna czynność to nawilżanie. Krem jest kluczowym kosmetykiem. Powinien właściwie nawilżać i zatrzymywać wodę w skórze. Powinien być dobierany w zależności od rodzaju skóry i przypadłości, które jej towarzyszą. Dobrą metodą na gładką skórę jest regularne wykonywanie peelingu, który usuwa martwy naskórek. Pominięcie tej czynności może powodować powstawanie suchych skórek na twarzy i szybsze „znikanie” makijażu z naszej twarzy. Rodzaj peelingu także dostosowujemy do rodzaju cery, jednak zawsze lepszym rozwiązaniem będzie użycie preparatu enzymatycznego, który zamiast ścierać – rozpuści martwy naskórek. Równie ważne jest stosowanie maski nawilżającej i regenerującej raz w tygodniu. Najlepszym wyborem może okazać się Skinicer® Repair Mask. Maseczka natychmiast przywraca skórze blask, zwęża pory i nawilża.

Myśl o szczegółach – okolice oczu i usta

Okolice oczu to obszar, na powierzchni którego znajduje się bardzo niewiele gruczołów łojowych. Skóra pod oczami i na powiekach wymaga większej uwagi i specjalnej pielęgnacji. To w tym obszarze pojawiają się pierwsze zmarszczki tzw. kurze łapki. Przesuszona skóra wokół oczu dodaje nam lat – szczególnie gdy bez odpowiedniego nawilżenia położymy na nią podkład lub cienie. Brak przygotowania i nawilżenia skóry w tym obszarze będzie skutkowało „wchodzeniem” kosmetyków w zmarszczki. Może to wyglądać wyjątkowo nieestetycznie.

Równie ważne są usta. Na spierzchniętych wargach, żadna szminka nie będzie wyglądała dobrze. Gładkie nawilżone usta to podstawa. Dbaj o nie kiedy kładziesz się spać – nałóż grubszą warstwę wazeliny, tłustego kremu lub pomadki nawilżającej. Codzienny rytuał pozwoli zachować ustom piękny i kuszący wygląd. Jeśli Twoim problemem jest nawracająca opryszczka – stosuj Spirularin® HS – rewolucyjny kosmetyk, który nie tylko pomaga szybko pozbyć się nieestetycznych pęcherzyków, ale także zapobiega ich pojawianiu się. W przypadku opryszczki z reguły powinniśmy całkowicie zrezygnować z makijażu ust.
Dziewczyny! Mamy dla Was wspaniałą wiadomość. W jednym z naszych kolejnych artykułów, przedstawimy Wam absolutną nowość na rynku kosmetycznym – skinicer® Ocean Kiss. Rewelacja! Będziecie zachwycone!

skinicer

Podziel się tym ze znajomymi: