Kształt twarzy a starzenie – to ma znaczenie!

kształt twarzy

Nie wszyscy starzejemy się tak samo. Niektórzy z nas wyglądają młodo pomimo upływającego czasu, inni pomimo starań – starzeją się szybciej. Na taki stan rzeczy ma wpływ sporo czynników, i jest to między innymi… kształt twarzy. Który typ twarzy starzeje się najszybciej i gdzie pojawiają się najbardziej widoczne zmarszczki?

Twarz owalna

To ideał kształtu twarzy, ale wtedy kiedy jest młody i jędrny. Twarz owalna także się starzeje, a zmarszczki pojawiają się wzdłuż twarzy – szczególnie te biegnące od nosa do ust, oraz bruzdy nosowo wargowe przecinające policzki. Z czasem twarz owalna przestaje tracić swój kształt, ponieważ opadają policzki i tworzą się tzw „chomiki.”

Twarz kwadratowa

Pomimo tego, że jest to kształt niezbyt lubiany i daleko mu do przyjętego ideału – właścicielki i właściciele twarzy kwadratowych długo zachowują młodość. Ten typ twarzy starzeje się najpóźniej, a szczególną uwagę trzeba poświęcać szyi, dekoltowi oraz okolicom oczu. Trzeba uważać na mimikę, bo z czasem usta mogą zacząć układać się w podkówkę.

Twarz okrągła

Dobrze napięta skóra na policzkach powoduje, że osoby o okrągłych twarzach także wolniej się starzeją. Szczególna uwagę należy zwrócić na skórę wokół oczu oraz podbródka oraz szyi. Z czasem twarz zacznie opadać, a większy podbródek może sprawić, że twarz straci swój owal.

Twarz trójkątna

twarzChoć młoda twarz o kształcie trójkąta wygląda dobrze – najszybciej się starzeje. Z czasem rysy zaczynają się wyostrzać. Uwydatniają się kości policzkowe. Przy szczupłych sylwetkach, osoba o trójkątnej, starzejącej się twarzy może być odbierana jako zimna i wyniosła. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na skórę wokół ust i pamiętać o nawilżaniu już od najmłodszych lat.

Wiele czynników wpływa na procesy starzenia się. Jest to genetyka, owal twarzy, typ urody oraz pielęgnacja. Niezależnie jednak od wszystkich tych czynników, warto dbać o skórę i opóźniać oznaki upływającego czasu. Dużo trudniej odwrócić proces starzenia się niż mu zapobiec. Każdy typ twarzy wymaga codziennej pielęgnacji, dobrych preparatów, które utrzymają stan nawilżenia (lub go poprawią), uporają się z problemami skórnymi i opóźnią procesy starzenia się. Jednak dobra pielęgnacja nie wystarczy, aby na zawsze zachować młody wygląd twarzy. Z pomocą mogą przyjść zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które dzięki zastosowaniu wprowadzenia kwasu hialuronowego odpowiednią metodą, może w znaczący sposób poprawić kształt starzejącej się twarzy. Współczesna technologia zarówno z zakresu kosmetologii jak i medycyny estetycznej może dać zaskakujące rezultaty. Dobra pielęgnacja to podstawa, ale pamiętaj także o możliwościach poprawy wyglądu z pomocą nowoczesnych, ale bardziej inwazyjnych metod, które przynoszą rezultaty niemal natychmiast.

Podziel się tym ze znajomymi: