Kosmetyki do zadań specjalnych – walka ze skóra trądzikową ze Skinicer Repair Serum!

trądzik

Każdy, kto ma problem z trądzikiem pospolitym wie, że walka z tą przypadłością nie jest łatwa. Sprawa nie jest tak prosta jak w reklamach telewizyjnych – nakładasz preparat na twarz, wstajesz rano i jest po problemie. Trądzik wymaga kompleksowego działania – specjalnej pielęgnacji, czasem leczenia dermatologicznego i zmiany diety. W walce z trądzikiem warto także dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Taka wiedza pozwala nam używać odpowiednich preparatów, zwalczyć powstałe zmiany i nie dopuszczać do powstawania kolejnych.

Dlaczego powstaje trądzik?

Problemy z trądzikiem najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania. Za zmiany skórne najczęściej odpowiedzialne są hormony, które wpływają na deregulację gruczołów łojowych. Nadprodukcja sebum sprawia, że skóra zaczyna się świecić. Nie oznacza to jednak, że na skórze musi pojawić się trądzik. Na powstawanie go ma wpływ zmniejszona ilość kwasu linolowego w łoju, który prowadzi do rogowacenia ujść mieszków włosowych i powstawania zaskórników. Za powstawanie trądziku odpowiedzialna jest także bakteria – propinobacterium acnes, która doskonale radzi sobie w warunkach beztlenowych – czyli w zaskórnikach. W ten sposób powstaje popularny pryszcz, który bywa zmora nie tylko nastolatków, ale także dorosłych. Czynnikami, które mogą wpływać na zaostrzenie zmian trądzikowych jest zła dieta – zbyt dużo cukru, alkoholu i ostrych potraw może sprzyjać nasileniu się zmian.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Przy trądzikowych zmianach skórnych nie wystarczy mydło i ciepła woda. Tradycyjne mydło z pewnością może pogorszyć  stan skóry. Ważne jest oczyszczanie, nawilżanie i walka z bakteriami. Te czynniki powinny dominować w pielęgnacji skóry trądzikowej i zaniedbanie któregoś z tych elementów pielęgnacji może niekorzystnie wpłynąć na stan skóry.

Oczyszczanie

Skóra trądzikowa, to jednocześnie skóra tłusta wytwarzająca nadmierną ilość sebum. Oczyszczanie skóry z nadmiaru wydzieliny wytwarzanej przez gruczoły łojowe jest bardzo istotne, zwłaszcza jeśli nakładamy makijaż. Twarz powinniśmy dokładnie oczyszczać dwa razy dziennie. Ważny jest środek do mycia – nie może być to tradycyjne mydło, ponieważ może przyczynić się do powstawania nowych zmian. Delikatny płyn oczyszczający o właściwościach antybakteryjnych oraz tonik bezalkoholowy to najlepsze co możesz zrobić przy oczyszczaniu skóry trądzikowej.

Nawilżanie

Wiele osób z trądzikiem myli nawilżanie z natłuszczaniem, przez co w ogóle rezygnuje z kremu, a to duży błąd. Krem do twarzy powinien mieć właściwości nawilżające i regulujące pracę gruczołów łojowych. Dla poprawy wyglądu można zdecydować się na krem matujący, który zniweluje efekt świecenia się.

Walka z bakteriami – kosmetyk do zadań specjalnych – Skinicer Repair Serum

Skinicer Repair Serum to preparat przeznaczony do skóry z zaburzeskinicerniami o podłożu fizjologicznym. Kosmetyk doskonale nawilża a dzięki składnikom w nim zawartym – skutecznie walczy z bakterią powodującą zmiany trądzikowe. Poprawa wyglądu skóry widoczna jest niemal natychmiast. Serum to kosmetyk, którego składniki trafiają wprost w bakterie. Warto zatem na jakiś czas zrezygnować z innego rodzaju preparatów i przez około miesiąc stosować Skinicer dwa razy dziennie, po umyciu twarzy. Dla lepszego efektu, przez 30 minut po aplikacji nie nakładaj na twarz żadnych innych kosmetyków.

Dlaczego Skinicer Repair Creme jest tak skuteczny w walce z trądzikiem?

Głównym składnikiem preparatu jest pozyskiwany w opatentowanym procesie ekstraktacji wyciąg z alg gatunku Spirulina Platensis. Algi to jedne z najstarszych organizmów na ziemi, które wykształciły niezwykłą zdolność do walki z najbardziej odpornymi bakteriami i grzybami. Technologia pozyskiwania ekstraktu sprawiła, że działa ona także w walce z bakteriami oraz grzybami u ludzi.

Podziel się tym ze znajomymi: