Kolor włosów – jaki będzie najlepszy dla Twojej urody?

kolor_wlosow

Kobiety lubią zmiany. Szczególnie jeśli chodzi o włosy. Na radykalne cięcie lub zmianę koloru włosów zdecydowała się przynajmniej raz w życiu chyba każda kobieta. Dziś, nie jesteśmy już skazani wyłącznie na swój, naturalny odcień włosów. Salony fryzjerskie i drogerie kosmetyczne oferują cała gamę preparatów do farbowania włosów. Jaki kolor dobrać do swojego typu urody?

Sympatia do koloru to za mało

Jesteś raczej słowiańskiej urody, ale podobają Ci się latynoski i czarny lub czekoladowy kolor włosów jest Twoim marzeniem? Zastanów się, bo w takim odcieniu możesz wyglądać niekorzystnie. To, co dobre dla jednej, nie musi być wcale dobre dla drugiej. Upodobania kolorystyczne to nie wszystko. Staraj się spojrzeć na swój typ urody obiektywnie a swój ewentualny wybór skonsultuj z fryzjerem, który będzie potrafił spojrzeć na kolor także od strony „technicznej”. Niekoniecznie do końca ulegaj trendom, a jeśli konkretny kolor bardzo Ci się podoba, spróbuj dopasować go do siebie. Często okazuje się, że najbardziej pasują nam kolory zbliżone do naturalnego odcienia włosów. Nie decyduj się pochopnie na bardzo radykalne zmiany, bo może się okazać, że delikatne jasne refleksy lub przyciemnienie w zupełności wystarczy.

Na co zwrócić uwagę?

odcien_skorySą pewne cechy wyglądu, które trudno jest zmienić. Kolor oczu można zmienić z pomocą soczewek i ich oprawę dzięki makijażowi. Trudno jednak wciąż tuszować odcień skóry, który bezsprzecznie przypisany jest urodzie, a próba zmiany najczęściej wygląda nienaturalnie. Wyróżniamy dwa typy odcieni skóry:

  • odcień ciepły – z domieszką żółci, oliwki i brązu. Najczęściej idzie w parze z brązowym kolorem oczu. Do ciepłego odcienia skóry pasują ciepłe odcienie włosów – brązów, blondów i rudości.
  • Odcień zimny – jasna skóra z elementami różu. Najczęściej dotyczy kobiet o niebieskich oczach. Do chłodnego odcienia skóry pasują chłodne odcienie włosów – blondów, popieli, chłodnej czerni z granatowym połyskiem lub radykalnych czerwieni.

W doborze koloru kieruj się także strukturą i ilością włosów. Cienkie, delikatne włosy nie powinny być farbowane na ciemne kolory, bo przez to tylko podkreślimy ich stan. Grube i gęste włosy będą dobrze wyglądały w ciemnych, zdecydowanych kolorach. Kręcone włosy najlepiej farbować z pomocą naturalnych środków. Suche i zniszczone farbowaniem nie będą się układać.

Decydując się na inwazyjne zabiegi fryzjerskie, nie zapominaj o tym, że skóra Twojej głowy może nie zareagować zbyt dobrze na substancje chemiczne i dawać się we znaki przez dłuższy czas. Jeśli po farbowaniu odczuwasz nieprzyjemne uczucie ściągnięcia lub pieczenia, użyj szamponu Skinicer Sedative Shampoo, który złagodzi podrażnienia i zapobiegnie rozwojowi stanów zapalnych.

Podziel się tym ze znajomymi: