Czego nie możesz robić mając opryszczkę?

opryszczka

Niewiele istnieje problemów skórnych, które mogą tak skomplikować życie jak opryszczka. Kiedy wirus uaktywnia się, pojawia się groźba poważnych powikłań, dlatego wiele planowanych wcześniej aktywności musimy odłożyć na później. Zobacz, czego lepiej unikać, kiedy pojawi się opryszczka.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Niestety, pojawienie się opryszczki uniemożliwia przeprowadzenie większości tradycyjnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. W zasadzie, nawet niektóre domowe zabiegi nie powinny być wykonywane np. peeling. Przed każdym zabiegiem kosmetycznym powinno minąć około 7 dni od całkowitego zaleczenia zmian opryszczkowych. Przy opryszczce nie można wykonywać masażu tradycyjnego twarzy, mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, żadnego peelingu mechanicznego ani chemicznego, oczyszczania mechanicznego twarzy, zabiegu depilacji twarzy – szczególnie okolicy ust, oraz zabiegów laserowych na twarz. Wszystkie zabiegi, które inwazyjnie działają na naskórek, powinny być odłożone na czas, kiedy opryszczka zniknie całkowicie.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

infekcja_opryszczkowaOpryszczka przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, może być szczególnie groźna. Absolutnie, przy infekcji opryszczkowej nie należy wykonywać::

– makijażu permanentnego – nie wykonuje się go, kiedy opryszczka jest w stanie aktywnym. Należy odczekać co najmniej dwa tygodnie po całkowitym zagojeniu się zmian i dopiero wtedy można wykonać zabieg. Opryszczce przed samym zabiegiem należy zapobiegać przyjmując środki przeciwwirusowe oraz smarując okolice ust odpowiednim preparatem, najlepiej Spirularin HS. Po zabiegu również należy zachować ostrożność i profilaktykę. Pojawienie się opryszczki po permanentnym makijażu ust może doprowadzić do odbarwień i zaniku czerwieni wargowej.

– powiększanie ust kwasem hialuronowym – podobnie jak w przypadku makijażu permanentnego, opryszczka jest absolutnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Przed i po zabiegu należy zapobiegać pojawieniu się infekcji, szczególnie jeśli osoba poddająca się powiększeniu ust, ma problem z nawracającą opryszczką.

Wizytę u dentysty musisz odłożyć na później

Większość stomatologów odmawia leczenia zębów przy aktywnej opryszczce. Lekarz operuje narzędziami w okolicy ust i niewiele trzeba, aby przebić pęcherzyk i doprowadzić do rozprzestrzenienia się wirusa. Stomatolodzy także dbają o swoje bezpieczeństwo ze względu na wysoka zakaźność opryszczki.

Masz opryszczkę? Całuśna randka nie jest dla Ciebie

Opryszczka utrudnia także codzienne życie. Niestety, zwykle pojawia się nieoczekiwanych momentach i nie czeka aż pierwsza całuśna randka będzie za nami. Opryszczka wygląda nieestetycznie. Jednak większym problemem jest możliwość zarażenia partnera, więc jeśli go choć trochę lubisz – zrezygnuj z całowania do czasu wyleczenia infekcji.

Opryszczka a basen

Jeśli cierpisz na aktywna infekcję opryszczkową, zrezygnuj z aktywności w publicznym kąpielisku lub basenie. W ten sposób możesz narazić innych na zarażenie się wirusem. Jeśli masz tendencję do nawracającej opryszczki, zastosuj profilaktykę smarując usta Spirularin HS przed każdym wyjściem na publiczny basen.

Podziel się tym ze znajomymi: